Zaproszenie na koncert charytatywny

By | 21 maja, 2017

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 25 maja 2017r. o godz. 17.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku odbędzie się niecodzienne wydarzenie artystyczne zorganizowane przez Podlaski Oddział Straży Granicznej oraz Stowarzyszenie „Łączy nas granica”. Wydarzenie, na które pragniemy Państwa bardzo serdecznie zaprosić, ma na celu zbieranie środków finansowych na niesienie pomocy poszkodowanym w wypadku funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Szudziałowie.  

Cały przychód z koncertu (bilet wstępu oraz środki uzyskane z licytacji) zostanie przekazany naszym poszkodowanym funkcjonariuszom. Osobom, którym odniesione obrażenia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, które wymagają wielomiesięcznych i bardzo kosztownych rehabilitacji. Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich i wsparciu, które otrzymali zaraz po wypadku, podjęli oni natychmiastową rehabilitację, której koszt w klinikach prywatnych to kwota nawet 24 tys. zł. Tak wielka suma jest przeszkodą nie do pokonania w ich przypadku. Nie mając szans na rehabilitację, dzięki której mogliby uzyskać choć odrobinę samodzielności, tracą to, co daje siły do dalszej walki – nadzieję. A są to przecież ludzie młodzi. Zdarzenie sprawiło, że w jednej chwili ich całe dotychczasowe życie runęło. Jednakże nie chcą się poddawać, chcą walczyć, by nadal miało ono sens, by było w nim miejsce na marzenia i plany. Chcą walczyć dla siebie i dla swoich rodzin. To nie jest łatwa droga, bo zmagają się nie tylko z dużym bólem, ale także z poczuciem niesprawiedliwości i żalem, a czasami – także z brakiem nadziei. To wszystko jest dla nich i dla ich najbliższych ogromnie trudne.  

Dlatego zjednoczmy się raz jeszcze ze wszystkimi poszkodowanymi. Nie ustańmy w staraniach. Nieśmy pomoc naszym kolegom i koleżance, których dotknęło tak wielkie nieszczęście. Nie może Was zabraknąć w dniu 25 maja 2017r. o godz. 17.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku na wydarzeniu dającym nadzieję na lepsze jutro naszym poszkodowanym. To mogło spotkać każdego z nas.  

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą dokonać rezerwacji miejsc oraz zakupu biletów w dowolnej ilości (50,00 zł/szt.) do dnia 12.04.2017r. w siedzibie Stowarzyszenia „Łączy nas granica” w Białymstoku przy ul. Bema 100 w bud. nr 2 kanc. 219 A u Pani Anny Sobieskiej – Tekień, tel. 606 22 70 66 lub IP 6645303.  

Zarząd Stowarzyszenia “Łączy nas granica”