Pomogliśmy razem. Dziękujemy !

By | 25 maja, 2017

25 maja o godzinie 17.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbył się koncert charytatywny na rzecz Agnieszki, Karola i Daniela – funkcjonariuszy z Placówki SG w Szudziałowie, poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym 8 lutego 2016 roku. Ze sprzedaży biletów i przeprowadzonej w trakcie imprezy licytacji na ich rehabilitację udało się zebrać ponad 45 tys. zł
Przypomnijmy, 8 lutego 2016 roku miał miejsce wypadek komunikacyjny, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej. Spośród dziewięciu poszkodowanych stan trójki z nich, uznano za ciężki. Osoby te doznały licznych złamań i uszkodzeń kręgosłupa oraz rdzenia kręgowego. Odniesione obrażenia uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie i wymagają wielomiesięcznej, bardzo kosztownej rehabilitacji. By ich życie nadal miało sens, by było w nim miejsce na marzenia i plany Stowarzyszenie „Łączy nas granica”, Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku wspólnie z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku zorganizowali koncert charytatywny pod hasłem “Pomagamy Razem”. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób na wczorajszym koncercie zapełniła się niemal cała widowania. Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpili znakomici artyści. W pierwszej części koncertu wystąpiła grupa wokalna Sound’n’Grace oraz Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej. W drugiej części zaprezentowano spektakl muzyczny „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską wspólnie z gwiazdami Teatru Muzycznego Roma. Całość poprowadzili Magdalena Gołaszewska oraz Szymon Hołownia.

Podczas przeprowadzonej w przerwie koncertu aukcji przedmiotów zebrano w sumie 19,5 tys. zł. Największą cenę uzyskał zegarek darowany przez Komendanta Głównego Straży Granicznej wylicytowany za 2,6 tys. zł. Wśród przekazanych na licytację przedmiotów była również grafika autorstwa Macieja Kopeckiego darowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pióro wieczne od Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Duda, inkografia Warszawy od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, grafika według Zdzisława Czermańskiego przedstawiająca Józefa Piłsudskiego ze zbiorów Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Grzegorza Biziuka, piłki i koszulki z podpisami zawodników i trenera od Klubu Jagiellonia Białystok, maska z musicalu „Upiór w Operze” i zaproszenia na premierę „Doktora Żywago” przekazane przez Dyrektora Opery i Filharmonii w Białymstoku oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.

Zebrane środki, w sumie 45 703,70 zł zostaną w całości przeznaczone na rehabilitację Agnieszki, Karola i Daniela.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Paweł Soloch – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Sekretarz Stanu, Minister w Kancelarii Prezydenta RP oraz Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Patronat medialny: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Polska Press Białystok, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna.

Koncert współfinansowany przez: Zarząd Województwa Podlaskiego, Starostę Sokólskiego, Gminę Bielsk Podlaski, Gminę Nowy Dwór, Lasy Państwowe, Fundację PZU, Fundację PKO BP.

Serdecznie wszystkim dziękujemy !

Zdjęcia: Michał Heller, Katarzyna Zdanowicz