Po raz kolejny “Gramy i pomagamy”

By | 29 czerwca, 2018

29 czerwca 2018 r. na supraskich bulwarach rozegrał się III Charytatywny Turniej o Puchar Komendanta Placówki SG w Bobrownikach pod hasłem “Gramy i pomagamy”. Współorganizowali go Burmistrz Supraśla, Nadleśnictwo Supraśl oraz Stowarzyszenie “Łączy nas granica”.

W turnieju tym nie było wygranych i przegranych. Najważniejsza była pomoc dla “Zanikających Braci” – Adama i Andrzeja Czaczkowskich z Supraśla, którzy od urodzenia walczą z nieuleczalną, genetyczną chorobą – rdzeniowym zanikiem mięśni. Cel był szczytny: pomoc w zakupie specjalistycznego samochodu dla braci, wyposażonego w platformę umożliwiającą samodzielny wjazd i wyjazd wózkiem inwalidzkim.

W rozgrywkach siatkarskich brało udział dziesięć drużyn: reprezentacja Komendy Podlaskiego Oddziału SG, Placówki SG z Kuźnicy, Dubicz Cerkiewnych, Czeremchy, Bobrownik, Komenda Miejska Policji w Białymstoku, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Białymstoku oraz Nadleśnictwa z Żedni, Walił i Supraśla. W niemal tropikalnych warunkach, spośród wszystkich drużyn, I miejsce na podium zajęła reprezentacja Straży Pożarnej, II wywalczyła reprezentacja PSG w Dubiczach Cerkiewnych, natomiast III miejsce przypadło Komendzie POSG.

Dzięki wspaniałej akcji, jak również życzliwości darczyńców i wszystkich zebranych gości, udało się uzbierać prawie 7 tys. zł, w tym 2,5 tys. zł od Nadleśnictwa Supraśl. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego samochodu, który pozwoli braciom dojeżdżać na niezbędną rehabilitację.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy.